Paradontoza – Leczenie chorób przyzębia Toggle

Schorzenia przyzębia, popularnie nazywane paradontozą, początkowo nie objawiają się łatwymi do zaobserwowania zmianami. W parze z rozwojem choroby idą takie objawy jak:

  • zaczerwienie i krwawienie dziąseł
  • pojawianie się kamienia nazębnego
  • nieprzyjemny zapach

Wszystkie z powyższych objawów spowodowane są głównie nieodpowiednią higieną jamy ustnej, o której część chorujących pacjentów przypomina sobie zbyt późno. Kiedy już dojdzie do paradontozy zmiany zaczynają penetrować kieszonki dziąsłowe i tworzą kieszenie patologiczne, co ostatecznie może doprowadzić do zaniku kości i utraty zębów.

 

Leczenie chorób przyzębia

Nasi specjaliści zwracają uwagę na konieczność profilaktycznych wizyt, które mogą zapobiec zapaleniu przyzębia. Jeśli jednak doszło już do zmian chorobowych, niezwłocznie należy rozpocząć leczenie. W klinice Royal-Dental stosujemy specjalistyczny laser do oczyszczania wspomnianych kieszonek dziąsłowych, dzięki czemu pacjent pozbywa się bakterii z korzeni zębowych.

 

Jeśli paradontoza będzie bardziej zaawansowana i pojawią się kieszenie, zęby pozbawione zostaną solidnej podstawy. W podobnych przypadkach stosujemy połączenia szynowe stabilizujące zęby.

Invisalign

na zęby Niewidoczne aparaty na zęby. Dzięki Invisalign posiadanie wymarzonego uśmiechu nie jest już problemem. czytaj więcej

logo mediraty