Implantologia Toggle

PROMOCJA – Implanty w Promocyjnej Cenie!
Zapraszamy do zapoznania się z ofertą!

Twój uśmiech stracił pierwotny wygląd przez naturalny upływ czasu bądź nieszczęśliwy wypadek? Jeśli tak, to wcale nie musi oznaczać, że Twoja twarz już na zawsze zostanie pozbawiona wigoru. Specjaliści z kliniki Royal Dental dzięki zastosowaniu najnowszych trendów implantologicznych sprawią, że odzyskasz uzębienie oraz rysy twarzy sprzed lat.

Każdy pacjent, który zgłasza się do Kliniki Royal Dental celem rekonstrukcji pojedynczego utraconego zęba – implantem, czy rekonstrukcji wszystkich utraconych zębów – wieloma implantami, poddawany jest pełnej procedurze przygotowawczej. Od badań podstawowych po planowanie zabiegu na podstawie trójwymiarowej tomografii komputerowej. Ta analiza umożliwia stworzenie planu leczenia, planu zabiegu i zapewnia Państwu maksymalne bezpieczeństwo.

 

Czym jest implant?

Implant stomatologiczny to tytanowa śruba, która zastępuje korzeń zęba i prowadzi do całkowitej odbudowy jego korony. Tytan jest idealnym rozwiązaniem w gabinetach dentystycznych, bowiem jest neutralnym pierwiastkiem dla organizmu człowieka.

implant1

Royal Dental przywraca Twój uśmiech

Większość pacjentów nie zdaje sobie sprawy, jak przykre następstwa dla ogólnego wyglądu twarzy może nieść za sobą utrata nawet jednego zęba. Zdrowe zęby przesuwają się w kierunku brakującego, co zwiększa obciążenia pozostałych zębów prowadząc do ich nadmiernego ścierania. Kość w miejscu ubytku zanika, doprowadzając do przedwczesnej utraty pozostałych elementów uzębienia. Opisane następstwa wiążą się ze zmianami rysów twarzy oraz przedwczesnym pojawianiem się zmarszczek. Jest jeden, prosty sposób aby uniknąć tych przykrych skutków utraty zęba, a mianowicie implant stomatologiczny, który opisać można tylko i wyłącznie za pomocą zalet:

 

– są nieodróżnialne od prawdziwych zębów

– funkcjonują jak naturalne zęby

– nie niosą za sobą ograniczeń żywieniowych

– przywracają zdrowy i piękny uśmiech

usunięcie zęba i wszczepienie implantu odbywa się podczas jednej wizyty!

MOŻLIWOŚCI LECZENIE IMPLANTOLOGICZNEGO

POJEDYNCZY UBYTEK

ankylos2

 

Implanty stomatologiczne przejmują funkcje korzenia naturalnego zęba i przenoszą siły żucia na kość, w wyniku czego hamowany jest proces zaniku kości. Należy jednak pamiętać, że nie jest to jedyna korzyść wynikająca z zastosowania implantów.

Korony wsparte na implantach zapewniają liczne korzyści w porównaniu do tradycyjnych metod leczenia:

– Wyglądają, są odczuwalne i funkcjonują identycznie jak zęby naturalne

– Poprawiają wygląd i uśmiech

– Pomagają w zachowaniu sąsiedniej tkanki kostnej dzięki zapewnieniu funkcji korzenia zębowego

– Wymagają takiej samej higieny jamy ustnej jak naturalne zęby

– Przywracają zdolność bezpieczniejszego żucia niż w przypadku ruchomych protez

– Przywracają pewność siebie i poczucie własnej wartości

– Pomagają w przeciwdziałaniu zanikowi tkanki kostnej i recesji linii dziąsła

– Nie narażają sąsiednich zębów na uszkodzenia jak w przypadku tradycyjnych mostów

TRADYCYJNE METODY

Korona oparta na sąsiednich zębach :

Metoda wymaga zmniejszenia sąsiednich zębów poprzez ich oszlifowanie, w celu umożliwienia zamocowania mostu z brakującym zębem.


Korona1

Zdejmowana proteza częściowa:

Alternatywą jest zastosowanie ruchomej protezy z oparciem na istniejących zębach. Rozwiązanie to może prowadzić do dalszego zaniku kości i utraty zębów.

Proteza0

Proteza1

Metody leczenia implantologicznego

Implanty dentystyczne są używane w celu zastąpienia brakujących zębów utraconych w skutek złamania lub ekstrakcji. Są one operacyjnie wszczepiane w kość szczęki w celu zapewnienia funkcji korzenia zębowego. Implanty utrzymują otaczającą kość oraz tkanki miękkie i wraz z naturalnie wyglądającą odbudową zastępują brakujący ząb.

Implant1a

KILKA BRAKUJĄCYCH ZĘBÓW

W przypadku braku kilku zębów, rozwiązaniem może być most oparty na implantach. W przeciwieństwie do tradycyjnych mostów lub protez, które mogą się przesuwać, chwiać oraz powodować podrażnienia, most oparty na implantach jest pewnie i stabilnie przytwierdzony oraz nie wpływa niekorzystnie na sąsiadujące zęby. Zęby odbudowane na implantach to komfortowe rozwiązanie – wyglądają naturalnie i są odczuwalne jak naturalne uzębienie. W przypadku takiego rozwiązania granica między dolną krawędzią nowych zębów a linią dziąsła staje się praktycznie niewidoczna.

Korzyści płynące z mostu na implantach:

– Wyglądają, są odczuwalne i funkcjonują identycznie jak zęby naturalne

Zapewniają komfort i stabilność

– Nie narażają sąsiednich zębów na uszkodzenia jak w przypadku tradycyjnych mostów

Pomagają w przeciwdziałaniu zanikowi tkanki kostnej i recesji linii dziąsła

– Pomagają w zachowaniu sąsiedniej tkanki kostnej dzięki zapewnieniu funkcji korzenia zębowego

Poprawiają wygląd i uśmiech

– Wymagają takiej samej higieny jamy ustnej jak naturalne zęby

TRADYCYJNE METODY UZUPEŁNIENIA KILKU BRAKÓW ZĘBOWYCH

 

Proteza częściowa ruchoma

Proteza ruchoma jest oparta na istniejących zębach. Takie rozwiązanie może skutkować dalszym zanikiem kości i utratą zębów.

Proteza_most

Most protetyczny

Stosowany jest wówczas, kiedy występuje brak zęba lub kilku zębów w łuku zębowym. Most jest połączeniem kilku koron, z których brzeżne stanowią filary mostu i są zacementowane na wkładach lub oszlifowanych zębach ( przeleczonych wcześniej endodontycznie). Środkowa część mostu (przęsło) jest estetyczną odbudową brakującego zęba lub kilku brakujących zębów. W niektórych przypadkach most opierany jest na wprowadzonych uprzednio implantach, stanowiących jego filary.

17

IMPLANTOLOGICZNE METODY LECZENIA

Most wsparty na implantach

Most wsparty na implantach jest stosowany kiedy brakuje dwóch lub więcej zębów. Implanty są wstawiane w miejsce każdego brakującego zęba. W przypadku kiedy brakuje 3 sąsiadujących zębów, możliwe jest wszczepienie tylko 2 implantów, po jednym na każdym końcu. Implanty są operacyjnie wszczepiane w kość szczęki w celu zapewnienia funkcji korzenia zębowego. Implanty utrzymują otaczającą kość oraz tkanki miękkie i wraz z naturalnie wyglądająca odbudową zastępują brakujące zęby.

Implanty

Na bezzębie – protezy na implantach

Nasza klinika stosuje rozwiązania dla pacjentów z całkowitym brakiem uzębienia w szczęce górnej bądź żuchwie. Doskonałym sposobem na przywrócenie naturalnego uśmiechu są protezy, które zatrzaskują się na belkach przytwierdzonych do implantów stomatologicznych. Protezy na implantach wyglądają naturalnie i w swoim wyglądzie niczym nie różnią się od prawdziwych zębów, dlatego jeśli tylko nie podzielą się Państwo prawdą z przyjaciółmi zapewniamy, że nikt nie dowie się działaniu specjalistów z Royal Dental.

Implanty są wszczepiane w miejscach w których zostały usunięte zęby:
proteza1
Łączniki są umieszczone na szczycie implantów:
proteza2
Proteza zostaje umieszczona na podstawie stworzonej przez implanty:
proteza3

Implanty Rybnik

Specjalnością Kliniki Royal Dental są implanty zębowe które wszepiamy w naszej placówce w Rybniku. Dysponujemy sprawdzonymi, wiodącymi systemami implantologicznymi oraz najbardziej zaawansowanymi technologicznie urządzeniami dostępnymi na rynku. Każdy Pacjent, nawet ten u którego mamy do czynienia z granicznie małą ilością kości może liczyć na rekonstrukcję implantami – dzięki zaawansowanym technikom zabiegowym z zakresu regeneracji kości.

Invisalign

na zęby Niewidoczne aparaty na zęby. Dzięki Invisalign posiadanie wymarzonego uśmiechu nie jest już problemem. czytaj więcej

logo mediraty