Chirurgia Toggle

Chirurgia jest tą dziedziną stomatologii, która pozwala na przywrócenie zdrowia w przypadku zaawansowanych chorób jamy ustnej lub przyległych okolic. Najpowszechniejszą operacją szczękowo-twarzową jest ekstrakcja (usunięcie) zęba zmienionego chorobowo, kiedy tradycyjne leczenie musi dać za wygraną. W klinice Royal Dental oprócz powyższego zabiegu wykonujemy szereg operacji stomatologicznych takich jak:

 

  • augmentacja kości (odbudowa utraconej kości)
  • mikroskopowe usuwanie zębów mądrości
  • zabiegi przeszczepu dziąsła
  • hemisekcja (usunięcie połowy zęba w celu jego uratowania)
  • radektomia (usunięcie jednego z korzeni w celu uratowania zęba)
  • wyłuszczanie torbieli
  • resekcje wierzchołków korzeni
  • laserowe podcinanie wędzidełka

Naprzeciw potrzebom – technologia

Dzięki zastosowaniu najnowszych dostępnych technologii oferujemy naszym pacjentom szeroki wachlarz usług z zakresu stomatologicznej chirurgii estetycznej. Aby zmniejszyć inwazyjność zabiegu przy najwyższej precyzji, każda operacja wykonywana jest pod mikroskopem stomatologicznym. Kolejne urządzenia stosowane w klinice Royal Dental, a więc RVG (radiowizjograf) oraz tomograf komputerowy wznoszą chirurgię na możliwie najwyższy poziom. Dodatkowo, aby każdy pacjent odczuwał pełny komfort oferujemy zabiegi zarówno przy znieczuleniu miejscowym w technologii QuickSleeper, jak i ogólnym, dzięki zastosowaniu nowoczesnego sprzętu anestezjologicznego.

 

W naszej klinice wykonujemy skomplikowane zabiegi stomatologiczne przy pomocy urządzenia piezochirurgicznego. Cięcie tkanek odbywa się za pomocą drgań, które są zdecydowanie mniej odczuwalne przez pacjenta niż w przypadku tradycyjnego wiercenia. Piezochirurgia zapewnia najwyższą ochronę tkanek miękkich, a gojenie ran jest szybsze oraz praktycznie pozbawione nieprzyjemnych skutków operacji jak ból czy obrzęk. Metoda ta ma szerokie zastosowanie w implantologii, ekstrakcji zębów, w tym zatrzymanych ósemek, odbudowy kości (augmentacji), leczeniu paradontozy i podnoszeniu zatok.

Invisalign

na zęby Niewidoczne aparaty na zęby. Dzięki Invisalign posiadanie wymarzonego uśmiechu nie jest już problemem. czytaj więcej

logo mediraty