Tomografia komputerowa Toggle

Zastosowanie tomografii komputerowej w stomatologii pozwala na uzyskanie wysokiej jakości zdjęć tomograficznych okolic szczękowo-żuchwowych. Dzięki urządzeniu najwyższej jakości specjaliści uzyskują obrazy przekrojowe (2D) i przestrzenne (3D) umożliwiające tym samym precyzyjną diagnozę stanu uzębienia pacjenta.

W klinice Royal Dental używamy tomografa CS 9000 3D będącym obecnie najnowocześniejszym tego typu urządzeniem na rynku. Zastosowana technologia pojedynczej ekspozycji „One Shot” optymalizuje jakość zdjęcia głównie przez likwidację zniekształceń charakterystycznych dla innych technik. Akwizycja trwa krócej niż sekundę, zmniejszając do minimum ryzyko powtórzenia zdjęcia ze względu na poruszenie się pacjenta. Dodatkowo, sprzęt wykorzystuje maksymalnie uproszczoną metodę pozycjonowania, polegającą na dopasowaniu położenia ogniska do kształtu twarzy pacjenta. Nasza klinika wyposażona jest w rozszerzoną wersję produktu, który jest wszechstronnym urządzeniem do implantologii i ortodoncji.

Pracownia RTG Rybnik

Zastosowanie tomografa CS 9000 3D:

  • Trójwymiarowe zdjęcie pozwala na uzyskanie dokładnych informacji co do stanu struktury kostnej pacjenta, a co za tym idzie, dobór odpowiedniego implantu.
  • Dzięki tomografowi komputerowemu skomplikowane zabiegi stomatologiczne są mniej inwazyjne i bezbolesne.
  • Tomograf w endodoncji pozwala wykryć kolejne kanały w korzeniach zęba.

 

DSC_6742

DSC_6736 DSC_6763

 

 

 

Invisalign

na zęby Niewidoczne aparaty na zęby. Dzięki Invisalign posiadanie wymarzonego uśmiechu nie jest już problemem. czytaj więcej

logo mediraty