Pantomografia i cefalometria Toggle

Pantomogram tworzy zdjęcie rentgenowskie struktur zakrzywionych szczęki i żuchwy. Otrzymany obraz często nazywany jest panoramicznym, ponieważ obejmuje całą szerokość twarzy. Natomiast zdjęcie cefalometryczne to procedura obrazowania radiologicznego części twarzowej czaszki, która uwidacznia zarówno struktury kostne, jak i skórę badanego.

Do otrzymywania wyżej opisanych zdjęć wykorzystujemy najbardziej zaawansowany technologicznie cefalograf na rynku, a mianowicie CS 9000 C. Otrzymany obraz wyświetlany natychmiast na ekranie komputera jest podstawą do wstępnej diagnozy leczenia stomatologicznego. Urządzenie łączy trzy technologie, a mianowicie pantomografię, cefalometrię i obrazowanie w trójwymiarze, dzięki czemu System Carestream CS 9000 C jest doskonałym i kompletnym narzędziem do diagnostyki zewnątrzustnej. Wykorzystanie cefalografu w klinice Royal Dental pozwala na wykrycie zmian chorobowych, którym nie towarzyszą żadne dolegliwości bólowe.

Pracownia RTG Rybnik

Invisalign

na zęby Niewidoczne aparaty na zęby. Dzięki Invisalign posiadanie wymarzonego uśmiechu nie jest już problemem. czytaj więcej

logo mediraty