Leczenie cellulitu Toggle

Cellulit najczęściej atakuje biodra, uda, pośladki i ramiona czyli miejsca gdzie gromadzi się najwięcej tkanki tłuszczowej. Widoczne gołym okiem grudki i nierówności to powiększone adipocyty czyli komórki tłuszczowe. Kiedy się powiększają, uciskają naczynia krwionośne i limfatyczne. Przez to pogarsza się krążenie krwi i przemiana materii w komórkach, słabiej przyswajają tlen i składniki odżywcze, a co za tym idzie źle wydalają produkty przemiany materii i toksyny. Te nieusunięte resztki i woda zaczynają zalegać w tkankach tworząc cellulit czyli tzw. skórkę pomarańczową.

Do powstania cellulitu przyczyniają się:

 • zła dieta (za dużo tłuszczów zwierzęcych, za mało warzyw i owoców)
 • brak ruchu (kazdy wysiłek redukuje tłuszcz,poprawia krążenie krwi i limfy, zapobiega gromadzeniu się wody)
 • palenie papierosów
 • opalanie się (słońce i solarium)

Cellulit dotyczy 80-90% kobiet,zarówno młodych jak i starszych, szczupłych i tęższych

Z cellulitem można walczyć, lecz żeby się go pozbyć najlepiej zacząć działać jak najszybciej. Podczas gdy w początkowej fazie wystarczy odpowiednia dieta, ćwiczenia i kosmetyki, tak w kolejnych fazach należy zastosować specjalistyczne zabiegi.

Mezoterapia w leczeniu cellulitu

 • Mezoterapia jest niezastąpiona w walce z cellulitem. W wyniku zabiegu następuje wzmożony przepływ krwi, zmniejsza się proces włóknienia tkanki łącznej i dochodzi do redukcji depozytów tkanki tłuszczowej. Rezultatem jest wygładzenie skóry oraz redukcja cellulitu. Zastrzyki zawierają kofeinę, która pobudza mikrokrążenie skóry i wpływa na uwalnianie tłuszczów z komórek. Może wspomagać ją wyciąg z karczocha, nostrzyka żółtego i rutyny, które pobudzają metabolizm tłuszczów. Do mieszanek dodaje się także krzemionkę organiczną, która regeneruje tkankę łączną i włókna kolagenu.
 • Mezoterapia stanowi uzupełnienie dotychczas znanych i stosowanych zabiegów. Zastrzyki z odpowiednio dobranymi substancjami o działaniu lipolitycznym i stymulującym mikrokrążenie zwiększają metabolizm komórek tłuszczowych (uwalniają nadmiar tłuszczu) co prowadzi do ogólnego ujędrnienia skóry i usuniecia efektu skórki pomarańczowej. Mezoterapia pomaga modelować sylwetkę, poprawia jędrność brzucha i wysmukla ciało. Zwiększa skórne krążenie krwi i limfy. Częstość zabiegów mezoterapii lekarz dostosowuje do indywidualnych potrzeb pacjenta.

ProShock Shape – innowacja w leczeniu cellulitu

Najsilniejsza i wyjątkowo bezpieczna formuła zawierająca kolagenezę, enzymy roślinne i aktywatory metaboliczne do walki z cellulitem włóknistym.

Jak działa?

Proshock Shape jest innowacyjnym preparatem do zwalczania cellulitu, zwłaszcza cellulitu włóknistego oraz zwiotczenia skóry. Zawiera kolagenazę, enzymy roslinne i aktywatory metaboliczne. Najważniejszym składnikiem preparatu Proshock Shape jest kolagenaza – enzym z grupy metaloproteinaz, który rozbija włókna kolagenu występujące w tkance łącznej. Produkt jest bardzo bezpieczny, można go podawać zarówno bezpooerednio w tkankę tłuszczową, jak i powierzchniowo. Proshock Shape, dzięki kolagenazie, poprawia też strukturę tkanki łącznej modelując przez to sylwetkę.

Podstawowe składniki Proshock Shape to:

 • KOLAGENAZA – enzym z grupy metaloproteinaz, który rozbija włókna kolagenu występujące w tkance łącznej
 • ROZMARYN LEKARSKI – sprzyja stymulacji krążenia podnosząc skuteczność drenażu
 • HIALURONIAN SODU – nawilża poprawiając napięcie i jędrność skóry
 • EKSTRAKT Z PAPAI – ujędrnia skórę, odżywiając ją i dostarczając witamin
 • KWAS LINOLOWY – odpowiada za prawidłowe nawilżenie skóry, stanowi składnik cementu międzykomórkowego warstwy rogowej
 • KOFEINA – poprawia krążenie w skórze, co ułatwia jej detoksykację i zwiększa dotlenienie tkanek. Sama kofeina działa także lipolitycznie na tkankę tłuszczową w tkance podskórnej.

Kuracja przeznaczona jest do leczenia:

 • cellulitu w II, III i IV fazie rozwoju
 • lipodystrofii
 • miejscowej otyłości

Amerykańskie Towarzystwo Chirurgii Plastycznej przeprowadziło kliniczne doświadczenia z miejscowym przesączaniem kolagenazy, uzyskując w nich bardzo dobre wyniki. Badanie wykazało, że w obszarze ciała poddanemu leczeniu zauważalna była znaczna redukcja cellulitu. Powierzchnia cellulitu zmniejszyła się o 74% po 1 tygodniu, o 89% po 1 miesiącu i o 86% po 3 miesiącach. Zastrzyki kolagenazy Proshock Shape w leczeniu cellulitu są w pełni bezpieczne, a najlepsze efekty przynoszą w połączeniu z zabiegami Revital Celluform.

Dawkowanie

 • Liczba zabiegów zależy od zaawansowania cellulitu. Wyniki są widoczne po pierwszej sesji.
 • Dla uzyskania optymalnych efektów konieczne jest wykonanie min. 3 zabiegów.

Invisalign

na zęby Niewidoczne aparaty na zęby. Dzięki Invisalign posiadanie wymarzonego uśmiechu nie jest już problemem. czytaj więcej

logo mediraty