Lakowanie Bruzd Toggle

Lakowanie bruzd to zabieg profilaktyczny stosowany głównie u ludzi młodych, których zęby nie zostały jeszcze dotknięte próchnicą. Lakowanie, inaczej zwane uszczelnianiem, polega na pokryciu bruzd i zagłębień zdrowego zęba światłoczułą substancją. Bruzdy są miejscami, z których wydobycie resztek pokarmu szczoteczką do zębów jest niemożliwe, stwarzając tym samym doskonałe środowisko dla rozwoju próchnicy.

Uszczelnianie jest przede wszystkim najlepszą metodą na zapobieganie próchnicy, dlatego zabieg warto przeprowadzić jak najwcześniej. Ze względu na niewielką głębokość bruzd, lakowanie jest działaniem całkowicie bezbolesnym.

Lakowanie w Royal Dental krok po kroku:

  • Oczyszczanie zębów za pomocą piaskarki
  • Osuszenie i przygotowanie zębów do zabiegu
  • Wykrycie ewentualnych wczesnych zmian próchniczych przy użyciu lasera diagnostycznego
  • Wytrawianie zęba (zwiększenie przyczepności przy użyciu kwasu ortofosforowego skracający czas chemicznej preparacji powierzchni szkliwa do 15 sekund)
  • Aplikowanie laku
  • Naświetlanie zalakowanych zębów

Lakowanie na zębach z próchnicą

Klinika Royal Dental specjalizuje się także w tzw. lakowaniu poszerzonym, które wykonuje się na powierzchniach żujących zębów trzonowych i przedtrzonowych stałych dotkniętych już próchnicą. Podobnie jak wcześniej opisany proces lakowania, jest zabiegiem bezbolesnym, a polega na nawiercaniu wiertłem diamentowym bruzd w celu aplikacji laku.

Invisalign

na zęby Niewidoczne aparaty na zęby. Dzięki Invisalign posiadanie wymarzonego uśmiechu nie jest już problemem. czytaj więcej

logo mediraty