Dominik Maślanka Toggle

O mnie:
Od ponad 15 lat pracuję z pacjentami zmagającymi się z różnymi problemami psychicznymi wynikającymi z choroby czy też związanymi z codziennymi problemami współczesnego zagonionego życia.

Doświadczenie zawodowe:
Po ukończeniu w 2000 roku Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach podjąłem pracę w Państwowym Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Rybniku. W 2009 roku uzyskałem tytuł specjalisty psychiatry, przez 13 lat pracowałem na oddziale żeńskim tegoż szpitala, a od 2013 roku do 2016 roku na oddziale psychiatrycznym sądowym. Od 2010 roku jestem biegłym sądowym w dziedzinie psychiatrii przy Sądzie Okręgowym w Gliwicach.

Od 2004 roku prowadzę indywidualną praktykę lekarską, której zakres stopniowo poszerzałem aby w 2016 roku zakończyć pracę  w w/w szpitalu w Rybniku i oddać się pracy opartej na indywidualnym podejściu i leczeniu moich pacjentów w ramach gabinetu lekarskiego. W chwili obecnej przyjmuję w czterech miejscach w Raciborzu, w Rybniku, Kędzierzynie- Koźlu oraz w Pszowie.

Od wielu lat współpracuję i jestem lub byłem lekarzem-konsultantem w dziedzinie psychiatrii w Domach Opieki i Domach Pomocy Społecznej w Raciborzu, Krzyżanowicach oraz w Zabełkowie. Z uwagi na moje zainteresowania ( całościowa opieka psychiatryczna nad osobami w podeszłym wieku ) i chęć dalszego rozwoju w 2016 roku rozpocząłem studia podyplomowe w dziedzinie Geriatria i Opieka Długoterminowa.

W swej praktyce  opieram się na indywidualnym podejściu do pacjenta, rozmowie,  próbie rozwiązania problemów wraz z pacjentem, ewentualnie przy zaangażowaniu bliskich, oczywiście za zgodą pacjenta.  W procesie leczenia wykorzystuję metody leczenia farmakologicznego wraz z terapią psychologiczną.

Na co dzień współpracuję z psychologami:

  • mgr Alicją Sobik www.alicjasobik.pl – prowadzącą psychoterapię poznawczo-behawioralną, asystentką oddziału III psychiatrii sądowej Szpitala Psychiatrycznego w Rybniku
  • mgr Pauliną Otlik prowadzącą psychoterapię integratywną, asystentką oddziału rehabilitacyjnego Szpitala Psychiatrycznego w Rybniku
  • prawnikiem– radcą prawnym Natalią Lewandowską Fac – www.prawnik-raciborz.pl

Czynnie biorę udział w  wieloprofilowych szkoleniach z dziedziny psychiatrii .

Współpracuję z wieloma ośrodkami leczącymi chorych psychicznie:

  • Państwowy Szpital dla Psychicznie i Nerwowo Chorych w Rybniku
  • Klinika Psychiatrii w Katowicach Ochojcu
  • i innymi

Współpracuję także z ośrodkami sprawującymi opiekę długoterminową – w Raciborzu, Krzyżanowicach oraz Zabełkowie.

Czym się zajmuję:
to w zakładce nasze usługi!

Invisalign

na zęby Niewidoczne aparaty na zęby. Dzięki Invisalign posiadanie wymarzonego uśmiechu nie jest już problemem. czytaj więcej

logo mediraty