Pierwsza wizyta Toggle

Pierwsza wizyta dziecka u stomatologa powinna odbyć się po wystąpieniu pierwszych ząbków (6-12 miesiąc życia). Wtedy lekarz oceni, czy ząbkowanie przebiega prawidłowo. Ważne, aby rodzice przyprowadzali dzieci na wizyty kontrolne średnio co 3 miesiące, bowiem próchnica rozwija się znacznie łatwiej w przypadku zębów mlecznych, aniżeli stałych, ze względu na cienką warstwę szkliwa (słaba mineralizacja). Rodzice muszą pamiętać o odpowiedniej higienie jamy ustnej, bowiem wczesna próchnica jest procesem niezwykle uciążliwym często prowadzącym do ekstrakcji zęba.

Często spotkać się można z tezą mówiącą o bezzasadności leczenia zębów mlecznych. Nic bardziej mylnego, bowiem profilaktyka wczesnego uzębienia determinuje ich prawidłowe ustawienie w późniejszym etapie życia.

Dlatego pamiętajmy, że to my rodzice, jesteśmy odpowiedzialni za zdrowe zęby naszych pociech!

 

W Royal Dental bez strachu

Każdy z nas w przeszłości bał się wizyty u dentysty. Stomatologia wykonała jednak ogromny skok technologiczny i dzisiaj najmłodsi pacjenci odwiedzając klinikę Royal Dental będą mieć tylko i wyłącznie miłe skojarzenia. Pierwsza wizyta małego pacjenta ma charakter zapoznawczy. Zależy nam bowiem, aby dzieci oswoiły się z nowym otoczeniem, poznając przy tym nasz bogato wyposażony kącik dziecięcy, który od razu zachęca najmłodszych do czytania, rysowania czy skorzystania z najprzeróżniejszych zabawek. Także miłośnicy bajek znajdą coś dla siebie, bowiem bogata wideoteka z pewnością odkryje przed Państwa dziećmi pozycję, których jeszcze nie znają. Podczas samego procesu leczenia specjaliści zaciekawiają naszych małych pacjentów opowiadaniami, a najważniejszą uznawaną przez nas zasadą jest brak słowa „nie” (nie bój się, nie płacz, nie ruszaj się), ponieważ zwykle przynosi to skutek odwrotny od zamierzonego negatywnie wpływając przy tym na wspomnienia dzieci.

W klinice Royal Dental wszystkie zabiegi przeprowadzamy w sposób bezbolesny dla dziecka dzięki zastosowaniu zaawansowanego sprzętu stomatologicznego. W przypadku zabiegów bardziej inwazyjnych oferujemy różne formy znieczulenia, dzięki którym dzieci nie poznają bólu przebywając na fotelu dentystycznym chętnie wracając do znanych i lubianych specjalistów.

DSC_6518

DSC_6522