Aparat samoligaturujący Toggle

Nasza klinika stosuje aparaty samoligaturujące będące stałymi aparatami ortodontycznymi. Są one niczym innym jak zamkami porcelanowymi, kompozytowymi lub metalowymi, przyklejanymi do każdego zęba, które połączone są łukiem. Każdy zamek posiada szczelinę, w której ten łuk się umieszcza. Zamki samoligaturujące tym różnią się od klasycznych, że nie posiadają żadnych dodatkowych mocowań. Aparaty wyposażone są za to w klapki, które zatrzaskują łuk podczas każdej wymiany. Dzięki takiemu zaawansowanemu technicznie rozwiązaniu aparat minimalizuje tarcie, znacznie skracając czas leczenia, a co za tym idzie – wizyty w fotelu dentystycznym. W naszej klinice oferujemy pacjentom dwa systemy aparatów samoligaturujących – Damon Clear oraz In-Ovation.

Aparaty In-Ovation

Główną cechą aparatów wykorzystujących system In-Ovation jest ich najwyższa estetyka. Zastosowanie zamków ceramicznych sprawia, że aparat ten doskonale maskuje się na tle zębów, dzięki czemu pacjent nie będzie odczuwał dyskomfortu, który jest nieodłącznym elementem aparatów tradycyjnych. Ponadto, system ten wykorzystuje zjawisko mechanizmu poślizgowego, który nie angażuje sił do przesuwania się zębów, co przyspiesza proces bezbolesnego leczenia.

in-ovation

Aparaty Damon

Aparaty Damon Clear są elementem systemu Damon, który niesie za sobą estetykę oraz wygodę. System bazuje na Połączeniu bezligaturowych zamków oraz cienkich, nowatorskich tytanowych drutów zapamiętujących swój pierwotny kształt. Dzięki takiej kombinacji pacjent zapomina wręcz o noszonym aparacie. System ten polecany jest w przypadku takich wad zgryzu jak zwężenia szczęk czy choćby granicznych stłoczeń.

damon-system

Aparat Damon Rybnik

Invisalign

na zęby Niewidoczne aparaty na zęby. Dzięki Invisalign posiadanie wymarzonego uśmiechu nie jest już problemem. czytaj więcej

logo mediraty